Profesionální nástroje a nářadí Stubai

Nákupní košík

Brusky Tormek

Úvod - Řezbáři - Brusky Tormek

Brousicí program Tormek je léty osvědčený produkt určený pro broušení kvalitních řezbářských nástrojů, soustružnických dlát, nožů, nůžek a dalších nástrojů. 
Systém obsahuje kromě brusky řadu příslušenství, které umožňuje přesnou fixaci nástroje a exaktní nastavení příslušných geometrií, faset apod. Bruska může být také ideálním pomocníkem ve školních dílnách řemeslnických oborů. 
Systém Tormek je velmi bezpečný, přesný a snadno obsluhovatelný. Broušení probíhá ve vodní lázni a je tedy velmi efektivní a precizní. Originální keramický kotouč Tormek zajišťuje maximální brousicí výkon a přitom je šetrný i k těm nejkvalitnějším nástrojům. Čelní stěna kotouče umožňuje také přesné rovinné broušení. Druhý kotouč s koženým povrchem je určen na obtahování a leštění.

I při opakovaném broušení nástroje lze díky speciálním přípravkům brousit pod stejným úhlem. Šetrným a přesným broušením se odstraňuje jen nezbytně nutné množství materiálu. Díky vodní lázní a pomalému chodu kotouče se ocel nepřehřívá a nemění své provozní vlastnosti. Toto broušení je bezprašné a nevznikají při něm jiskry. 

Hlavní přednosti brusek Tormek: 
• nerezové součástky 
• bezpečná vylepšená izolace motorových součástí 
• záruka až 7 let